Inter Schools CC 2014

Inter School Cross Country – 19th September 2014

6th Class Boys

  1. Jay Steadman St John’s N.S
  2. Mark Torpey Realt na Mara
  3. Daniel Crowley St John’s N.S.
  4. Kieran Harrington Realt na Mara
    Team trophy:                          St John’s N.S. (1, 3, 5)

6th Class Girls

  1. Kate Murphy St John’s N.S.
  2. Coralie Pautrel St John’s N.S.
  3. Muireann de Faoite St John’s N.S.
  4. Aoife O’Reilly Cahir N.S.
    Team Trophy                                     St John’s N.S. (1, 2, 3)

5th Class Boys

  1. Liam Palmer St John’s N.S.
  2. Darragh Murphy Realt na Mara
  3. Jamie O’Regan St John’s N.S.
  4. Caleb Brosnan Realt na Mara
    Team Trophy                         St John’s N.S. (1, 3, 6)

5th Class Girls

  1. Alice Kallewaard Cahir N.S.
  2. Eve Roberts White St John’s N.S.
  3. Amy Harrington St John’s N.S.
  4. Ailsing Rochford Realt na Mara
    Team Trophy                         St John’s N.S. (2, 4, 6)

4th Class Boys

  1. Darren Alman St John’s N.S.
  2. Yago Cornide St John’s N.S.
  3. Liam Foley Cahir N.S.
  4. Michael Sweeney St John’s N.S.
    Team Trophy                         St John’s N.S. (1, 2, 4)

4th Class Girls

  1. Grace Roberts White St John’s N.S.
  2. Alizee Pautrel St John’s N.S.
  3. Aoibhe de Faoite St John’s N.S.
  4. Lily Murnane St John’s N.S.

Team Trophy                         St John’s N.S. (1, 2, 3)

3rd Class Boys

  1. Connail Wilson Realt na Mara
  2. Cathal Murphy Realt na Mara
  3. Zak O’Shea Cahir N.S.
  4. Sean Treyvaud Realt na Mara
    Team Trophy                         Realt na Mara (1, 2, 4)

3rd Class Girls

  1. Nessa Wall Realt na Mara
  2. Abby Dunlop Realt na Mara
  3. Ellie Downing St John’s N.S.
  4. Susan Torpey Realt na Mara
    Team Trophy                         Realt na Mara (1, 2, 4)

2nd Class Boys

  1. Cillian Daly St John’s N.S.
  2. Jack O’Sullivan St John’s N.S.
  3. Fiachra Wall Realt na Mara
  4. Ronan Hickey St John’s N.S.
    Team Trophy                         St John’s N.S. (1, 2, 4)

2nd Class Girls

  1. Laoise Carey Cahir N.S.
  2. Oriana Pautrel St John’s N.S.
  3. Anu Hayes Cahir N.S.
  4. Holly Arthur Cahir N.S.
    Team Trophy                         Cahir N.S. (1, 3, 4)

1st Class Boys

  1. Charlie Guest St John’s N.S.
  2. Donnacha O’Sullivan Realt na Mara
  3. Liam O’Sullivan St John’s N.S.
  4. Ned O’Shea St John’s N.S.
    Team Trophy                         St John’s N.S. (1, 3, 4)

1st Class Girls

  1. Aibhin O’Connor Cahir N.S.
  2. Lucy de Faoite St John’s N.S.
  3. Martha O’Sullivan Bonane N.S.
  4. Niamh Wilson Realt na Mara
    Team Trophy                         St John’s N.S. (2, 7, 8)

Senior Infant Boys

  1. Dylan Treyvaud Realt na Mara
  2. Robbie Guest St John’s N.S.
  3. Rossa MacGearailt St John’s N.S.
  4. Philip O’Sullivan Realt na Mara
    Team Trophy                         Realt na Mara (1, 4, 6)

Senior Infant Girls

  1. Roisin Carey Cahir N.S.
  2. Muireann Rochford Realt na Mara
  3. Niamh Doyle St John’s N.S.
  4. Thien Doran St John’s N.S.
    Team Trophy                         Cahir N.S. (1, 6, 7)

Junior Infant Boys

  1. Rory Daly Cahir N.S.
  2. Louis Foley Cahir N.S.
  3. Oisin Sweeney St John’s N.S.
  4. James Leonard St John’s N.S.
    Team Trophy                          Cahir N.S. (1, 2, 6)

Junior Infant Girls

  1. Elissa Hussey Cahir N.S.
  2. Ellen O’Donoghue Cahir N.S.
  3. Grace O’Shea St John’s N.S.
  4. Emma O’Sullivan Realt na Mara
    Team Trophy                         Realt na Mara (4, 5, 7)
Advertisements