Inter School Cross Country 2016

Inter School Cross Country Friday 23rd September 2016

6th Class Girls

  1. Grace Roberts White St John’s
  2. Eabha deFaoite St John’s
  3. Lucy Daly Cahir
    Trophy: St John’s

6th Class Boys

  1. Timothy O’Donoghue Kilgarvan

Trophy: Kilgarvan

5th Class Girls

  1. Abby Dunlop Realt na Mara
  2. Ellie Downing St John’s
  3. Mia Granville St John’s
  4. Ella Hussey St John’s

Trophy: St John’s

5th Class Boys

  1. Zack O’Shea Cahir
  2. Tommy Arthur Cahir
  3. Jimmy Kelleher Kilgarvan
  4. Sean Treyvaud Realt na Mara
  5. Denis Twomey Kilgarvan
  6. Darragh O’Connor Cahir

Trophy: Cahir

4th Class Girls

  1. Kayla Dineen Kilgarvan
  2. Holly Arthur Cahir
  3. Alex McCarthy Kilgarvan
  4. Anu Hayes Cahir
  5. Mia Downing St John’s
  6. Laoise Carey Cahir
  7. Emer O’Sullivan St John’s

Trophy: Kilgarvan

4th Class Boys

  1. Cillian Daly St John’s
  2. Kieran O’Donoghue Kilgarvan
  3. Ben Merrigan Realt na Mara
  4. Cathal Kelleer Kilgarvan
  5. Colin Hussey Cahir
  6. Thomas O’Reilly Cahir
  7. Luke Mayhew Cahir
  8. Ollie Shea Cahir
  9. John O’Sullivan St John’s
  10. Cillian Veldhoen Realt na Mara

Trophy: Cahir

3rd Class Girls

  1. Maria Murnane Cahir
  2. Lusai de Faoite St John’s
  3. Gabrielle Murnane Cahir
  4. Yvonne Daly Cahir
  5. Aoibhinn O’Connor Cahir
  6. Maggie O’Donoghue Cahir

Trophy: Cahir

3rd Class Boys

  1. Liam O’Sullivan St John’s
  2. Charlie Guest St John’s
  3. Neal O’Shea St John’s
  4. Darragh Murphy Sneem
  5. Conor McSweeney Cahir
  6. David O’Brien Realt na Mara
  7. David O’Connor Cahir
  8. Michael Tangney Bonane
  9. Klaudius Digimas Sneem
  10. David Grebowiec St John’s
  11. Gaspar Landrau O’Connor Cahir

Trophy: St John’s

2nd Class Girls

  1. Muireann Rochford Realt na Mara
  2. Thian Doran St John’s
  3. Phoebe O’Shea St John’s
  4. Ruby O’Sullivan St John’s
  5. Erin O’Sullivan Realt na Mara
  6. Ava Moriarthy St John’s
  7. Amy Arthur Cahir
  8. Roisin Carey Cahir
  9. Lizzie Horgan Cahir

Trophy: St John’s

2nd Class Boys

  1. Robbie Guest St John’s
  2. Luke Merrigan Realt na Mara
  3. Michael O’Mahony St John’s
  4. Seamus O’Donoghue Kilgarvan
  5. Rossa MacGearailt St John’s
  6. Dylan Treyvaud Realt na Mara
  7. Tadgh Harrington Realt na Mara
  8. Sean Casey Sneem
  9. Fionan O’Sullivan Realt na Mara
  10. Dylan Tangney Bonane
  11. Aaron Breen Sneem
  12. Michael Casey Sneem
  13. Colin Kelleher Kilgarvan
  14. Philip O’Sullivan Realt na Mara
  15. Tadgh Veldhoen Realt na Mara
  16. Tommy Cronin St John’s

Trophy: St John’s

1st Class Girls

  1. Elissa Hussey Cahir
  2. Ellen O’Donoghue Cahir
  3. Ava Kelleher Cahir
  4. Marta Cahir
  5. Emma O’Sullivan Realt na Mara
  6. Caoimhe O’Sullivan Realt na Mara
  7. Elaina Twomey St John’s
  8. Maeve Holbein Realt na Mara

Trophy: Cahir

1st Class Boys

  1. Rory Daly Cahir
  2. Oisin O’Connor Cahir
  3. Louis Foley Cahir

Trophy: Cahir

Senior Infant Girls

  1. Niamh Rochford Realt na Mara
  2. Shannon O’Sullivan Realt na Mara
  3. Amelia O’Sullivan Realt na Mara
  4. Eve O’Sullivan Casey St John’s

Trophy: Realt na Mara

Senior Infant Boys

  1. Evan Breen Sneem
  2. Ryan Breen Sneem
  3. Darragh McCarthy Realt na Mara
  4. Alec Cronin St John’s
  5. Eli Granville St John’s

Trophy: Sneem

Junior Infant Girls

  1. Danielle O’Sullivan Realt na Mara
  2. Chloe O’Shea St John’s
  3. Siadbh O’Mahony St John’s
  4. Jessica O’Sullivan Cahir
  5. Riona Realt na Mara
  6. Aisling Cahir
  7. Rachel Cahir

Trophy: Cahir

Junior Infant Boys

  1. John Quill Kilgarvan
  2. Will Twomey St John’s
  3. Leon Cahir

Tropy: Kilgarvan

 

 

Advertisements