Primary Schools 2013

Kenmare Primary School Sports Wednesday May15th 001SourceURL:file://localhost/Users/Tessa/Documents/Athletics/Primaryresults2013.xls

1st Class Boys 60m
1 Eoghan McCarthy
2 Sean Treyvaud
3 Darragh Hanley
4 Conor Adams
1st Class Boys 100m
1 Eoghan McCarthy
2 Sean Treyvaud
3 Daragh Hanley
4 Cathal Murphy
1st Class Girls 60m
1 Mia Granville
2 Beth McCarthy
3 Neasa Wall
4 Ella Hussey
1st Class Girls 100m
1 Beth McCarthy
2 Neasa Wall
3 Abby Dunlop
4 Mia Granville
2nd Class Boys 60m
1 Adem Gul
2 Aidan Crowley
3 Timothy O’Donoghue
4 Yago Cornide
2nd Class Boys 100m
1 Adem Gul
2 Aidan Crowley
3 Yago Cornide
4 Liam Foley
2nd Class Girls 60m
1 Grace Roberts White
2 Chloe Cremin
3 Gemma O’Brien
4 Eabha de Faoite
2nd Class Girls 100m
1 Grace Roberts White
2 Chloe Cremin
3 Gemma O’Brien
4 Eabha de Faite
3rd Class Boys 80m
1 Caleb Brosnan
2 Daragh Murphy
3 Liam Palmer
4 Jamie O’Regan
3rd Class Boys 200m
1 Caleb Brosnan
2 Liam Palmer
3 Daragh Murphy
4 Jamie O’Regan
3rd Class Boys Ball Throw
1 Adem Gul
2 Yago Cornide
3 Aidan Crowley
4 Asher Grant
3rd Class Girls 80m
1 Eve Roberts White
2 Laurie Adams
3 Amy Harrington
4 Aoife Crowley
3rd Class Girls 200m
1 Eve Roberts White
2 Clionadh Daly
3 Amy Harrington
4 Laurie Adams
3rd Class Girls Ball Throw
1 Abby Littlejohn
2 Caitlin O’Sullivan
3 Chloe Cremin
4 Gemma O’Brien
4th Class Boys 100m
1 Kieran Harrington
2 Kieran O’Sullivan
3 Jay Steadman
4 Daniel Crowley
4
4th Class Boys 200m
1 Kieran O’Sullivan
2 Daniel Crowley
3 Kieran Harrington
4 Jay Steadman
4th Class Girls 100m
1 Lillian O’Shea
2 Sonia Cuiciu
3 Amber Stauch
4 Taylor Whyte
4th Class Girls 200m
1 Lillian O’Shea
2 Sonia Ciuciu
3 Louise Foley
4 Taylor Whyte
5th Class Boys 100m
1 Cian O’Sullivan
2 Boki Nikic
3 Tim Murphy
4 Colin Crowley
5th Class Boys 600m
1 Conor O’Brien
2 Boki Nikic
3 Colin Crowley
4 David Ciuciu
5th Class Boys LJ
1 Cian O’Sullivan
2 Boki Nikic
3 David Ciuciu
4 Daniel Crowley
5th Class Girls 100m
1 Alyce O’Connor
2 Katie Palmer
3 Leonie Downing
4 Grace Sayers
5th Class Girls 600m
1 Katie Palmer
2 Rhona Randles
3 Alyce O’Connor
4 Grace Sayers
5th Class Girls LJ
1 Katie Palmer
2 Taylor Whyte
3 Sonia Ciuciu
4 India Grant
6th Class Boys 100m
1 Jamie Harrington
2 Jack Maye
3 Sean Foley
6th Class Boys 600m
1 Jamie Harrington
2 Jack Maye
3 Sean Foley
6th Class Boys Shot
1 Jamie Harrington
2 Jack Maye
3 Sean Foley
6th Class Girls 100m
1 Christine McCarthy
2 Katie McCarthy
3 Aobha Donovan
6th Class Girls 600m
1 Katie McCarthy
2 Aobha Donovan
3
6th Class Girls Shot
1 Elinor Dennison
2 Christine McCarthy
3
Relays
2nd Class Boys
1 St John’s
2 Realt na Mara
3 St John’s
2nd Class Girls
1 St John’s
2 Realt na Mara
3 Sneem
4th Class Boys
1 St Johns
2 Realt na Mara
3 Cahir
4th Class Girls
1 St John’s
2 St John’s
3 Cahir
6th Class Boys
1 St John’s
2 Realt na Mara
3
6th Class Girls
1 St John’s
2 Realt na Mara
3
Advertisements